Istnienie mikroorganizmów, takich jak pleśń, czy bakterie jest częstym problemem w systemach wentylacyjnych. Wilgotność i brak światła w kanałach wentylacyjnych stanowią odpowiednie środowisko dla wzrostu drobnoustrojów. Oddychanie powietrzem zanieczyszczonym przez drobnoustroje może prowadzić do reakcji alergicznych, rozwoju chorów, wpływa negatywnie na samopoczucie.

Przewody IZO- DUCT-HY i ALUDUCT-HY posiadają powłokę antybakteryjną, która zapobiega rozwojowi pleśni, bakterii i grzybów, dzięki czemu odpowiadają na specyficzne potrzeby alergików. Antybakteryjne właściwości przewodów są wynikiem zamknięcia cząsteczek srebra w kapsułkach polimeru, które aktywowane są poprzez mechanizm katalityczny. Jony srebra nie są uwalniane na powierzchni, co wpływa na dużą wydajność i długotrwałe wykazywanie właściwości antyalergicznych. Dzięki zastosowanej technologii przewody są całkowicie ekologiczne, nietoksyczne, nie posiadają i nie wydzielają zapachu, nie wywierają szkodliwego wpływu na środowisko.

Przewody higieniczne ALAD-HY-L i ALAD-HY-3 oraz termicznie izolowane ALID-HY-L i ALID-HY-3 wykonane są z wielowarstwowego aluminium i poliestru. Przewody izolowane posiadają dodatkowo warstwę wełny mineralnej o grubości 25 mm. Przewody sąwzmocnione spiralnie zwiniętym stalowym drutem sprężynowym.

Przewody ALAD-HY-L i ALID-HY-L są odporne na temp. do 150°C, natomiast ALAD-HY-3 oraz ALID-HY-3 do 250°C.

Przewody izolowane ALID-HY-3 są zalecane dla systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych.